Świecowanie uszu

Świecowanie uszu polega na termicznej stymulacji punktów akupunkturowych i licznych receptorów nerwowych  znajdujących się na małżowinie usznej. Stosowane w tej terapii świece wytwarzane są ręcznie z najlepszej gatunkowo, delikatnej tkaniny lnianej lub bawełnianej, wosku pszczelego, propolisu i olejków eterycznych. Zabieg polega na włożeniu do ucha (niezbyt głęboko) specjalnej świecy i zapaleniu jej. Po chwili kanał słuchowy zostaje delikatnie ogrzany i tworzy się w nim podciśnienie, które wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny.

Zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący i odprężający. Wskazaniami do tego zabiegu są niedosłuch, nadmiar woskowiny, podrażnienia uszu lub zatok, nieżyt dróg oddechowych, katar, szumy oraz dzwonienie w uszach, stres, niedrożność kanałów zatokowych,  bóle głowy, a także nawracające anginy i powiększony trzeci migdałek.

Przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie.

Zabieg świecowania uszu można wykonać w celach profilaktyczno – higienicznych, bądź ze względów leczniczych.

Zapobiegawczo wykonujemy co 4 – 6 tygodni, a w chorobach przewlekłych 1 -2 razy w tygodniu      (po 8 – 10 zabiegów w serii) dwukrotnie w ciągu roku.

Powrót do oferty.