Masaż odchudzający / ujędrniający bańką chińską

Jest to intensywny masaż o charakterze pobudzającym. Najczęściej obejmuje brzuch, uda i pośladki.
Nieoceniona jest również moc baniek podczas takiego masażu. Masaż bańką chińską stosuje się jako element kuracji antycellulitowej lub drenaż limfatyczny. Przyspiesza on krążenie krwi i płynów ustrojowych, co pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, które to są również przyczyną cellulitu. Przy okazji wpływa na regulację przemiany materii, co z kolei jest przydatne w redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspaniale relaksuje.

Nie należy poddawać się takiemu masażowi, kiedy cierpisz na zaburzenia krzepliwości krwi, gdy przytrafiły ci się wylewy podskórne i obrzęki spowodowane jakimś urazem. Menstruacja to także powód do zaniechania masażu bańką.
Bardzo dobre efekty przynosi masaż odpowiednio dobranymi olejkami eterycznymi. Olejki w połączeniu z masażem przynoszą ulgę, zmniejszają napięcie w stresach. Wiele olejków to środki przeciwbakteryjne, skuteczne w leczeniu zarówno schorzeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych (skórnych). Pomagają w walce z cellulitem, poprawiają kondycję skóry z rozstępami. Olejki w połączeniu z masażem pobudzają krążenie krwi. Olejki stosowane do masażu pomagają w regeneracji komórek skóry – usuwają stare, nadają skórze gładkość.

Pierwsze efekty są widoczne po 10 zabiegach.