Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami poprawia krążenie, przyspiesza pracę serca, zwiększa metabolizm komórkowy, powoduje głębokie rozluźnienie mięśni, pomagając pozbyć się stresu i napięcia, tworzy poczucie balansu i harmonii. Do terapii używa się kamieni bazaltowych, które utrzymują ciepło nawet do 45 minut. Są one pochodzenia wulkanicznego i mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Gładka powierzchnia kamienia ułatwia poślizg na skórze.
Wykorzystując różne techniki masażu uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Kamienie używane do masażu są pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali).
Terapia kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych. Czakry to punkty na ciele odbierające i przetwarzające energię, która wnika do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za jej prawidłowy przepływ przez całe ciało. Zablokowane czakry, mogą powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, a nawet chorobę.
Wskazaniami do masażu gorącymi kamieniami są choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe, bóle pochodzenia mięśniowego, zmęczenie psychofizyczne, nerwice, stany depresyjne, przewlekły stres, bezsenność. Taki masaż to także element terapii odmładzającej, bo odżywia, nawilża skórę i ujędrnia ciało.

Powrót do oferty.