Kinesiotaping

Kinesiotaping to technika terapeutyczna wykorzystująca elastyczne taśmy samoprzylepne, których grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Kinesiotaping stymuluje zakończenia nerwowe na skórze, pozwala na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejsza ból       i nienaturalne odczucia skóry, likwiduje zastoje i obrzęki limfatyczne i poprawia mikrokrążenie.

Stosując plaster na zmienioną chorobowo tkankę uruchamia się proces samoleczenia i przyspiesza regenerację organizmu.

Kinesiotaping jest doskonałym uzupełnieniem terapii prowadzonej w gabinecie. Dzięki zastosowaniu tej metody leczenie kontynuowane jest przez 24h/dobę co zdecydowanie skraca proces powrotu do zdrowia.

Zalety taśmy:
– w 100% wykonana jest z bawełny i włókien elastycznych;

– grubość i ciężar taśmy odpowiadają właściwościom skóry;

– falisty wzór kleju naśladuje kształt odcisków palców oraz pozwala skórze oddychać;

– taśma nie zawiera żadnego leku;

– nie ogranicza zakresu ruchu;

– może być noszona przez 3-5dni, a nawet dłużej;

– jest bez lateksu.

Kinesiotaping często okazuje się bardzo skuteczny, jest jednocześnie wyjątkowo łagodną i bezpieczną formą terapii (brak wpływu środków farmakologicznych), co bez obaw pozwala stosować go:

– u dzieci (np. wady postawy),

– u kobiet w ciąży (wspomagająco na mięśnie brzucha, przeciw rozstępom, przy bólach kręgosłupa, stawów krzyżowo  – biodrowych, obrzękach limfatycznych),

– u osób w podeszłym wieku,

– w przypadkach, kiedy z powodu przeciwwskazań inne formy terapii są niemożliwe.

Powrót do oferty.