Akupunktura

Akupunktura tak jak moksybucja jest metodą leczniczą tradycyjnej medycyny chińskiej (TMCH). Podczas jej stosowania metalowe igły wkłuwane są w ciało w punkty czynne biologicznie wg ścisłych reguł, w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego. Jest to metoda lecznicza stosowana od kilku tysięcy lat i pochodzi z Chin. Przez wieki rozpowszechniła się do krajów Dalekiego Wschodu, a w XIII wieku dotarła również do Europy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała akupunkturę za metodę leczniczą.Za ,,ojca akupunktury polskiej” uznaje się profesora Zbigniewa Garnuszewskiego. Od 1978 roku jego uczniem i najbliższym asystentem był dr nauk rehabilitacyjnych Zygmunt Bronz, który jest współtwórcą Stołecznego Centrum Akupunktury i współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Miałam zaszczyt być jego uczennicą.

Akupunktura nie zastępuje współczesnej medycyny, ale ją uzupełnia. Podczas stosowania nie odstawiamy leków, nie rezygnujemy z porad lekarskich. Akupunktura działa w kierunku samoregulacji organizmu, nie narusza integralności fizycznej organizmu. Jej działanie polega na odblokowaniu naturalnych możliwości regeneracyjnych.

Akupunktura jest zabiegiem bezpiecznym, bardzo dobrze wspomaga leczenie następujących schorzeń:

– bóle głowy różnego typu, w tym migreny,

– ból karku i szyi,

– ból ucha,

– ból barku,

– bóle kręgosłupa,

– ból kolana,

– bóle stawów,

– alergie,

– stres,

– depresje,

– bezsenność,

– choroby pęcherza moczowego,

– bóle żołądka,

– otyłość,

– wzmacnia odporność,

oraz pomaga w wielu innych dolegliwościach.

Szczegóły dotyczące zabiegów, przeciwwskazania, działanie akupunktury przedstawię podczas umówionej wizyty. Odpowiem również na nurtujące pytania.

Zapraszam do mojego gabinetu, gdzie stworzyłam warunki do relaksu, abyś na chwilę zostawił(a) ,,swój świat”, a zagościł(a) w moim.